Představujeme Vám čtvrtý z pěti hlavních prvků parku Střed: Kavárna

Nová moderní kavárna s pobytovými schody bude srdcem parku Střed. Návštěvníkům nabídne široký výběr nejrůznějších druhů kávy, nápojů, dortů a dezertů a také tzv. „street food“ – sendviče, bagetky, tousty nebo saláty. A podle sezony pak třeba zmrzlinu, burčák, mošty, speciální zdravé šťávy nebo, až se ochladí, polévky.

Interiér kavárny dělí od vnějšího prostředí prosklená stěna s posuvnými skly. V létě bude možné kavárnu otevřít a propojit s venkovním prostorem. Uvnitř kavárny bude 12 míst k sezení u třech stolů, tři místa k sezení budou u baru. Bar je dominantou vnitřku kavárny a bude sestaven z žulových desek, kterými je nyní obložen bazén, stojící na místě budoucí kavárny. Vedle kavárny pod střechou je pak dalších 20 míst k sezení, stejně tak na pobytové střeše. Terasa bude orámována skleněným zábradlím. Návštěvníci tak budou mít z výšky výhled na celý park včetně pódia, vodního prvku nebo dětského hřiště.

„Provozovatel bude vybrán ve výběrovém řízení, které bude vyhlášeno před dokončením stavby v příštím roce. Požadavkem bude, aby provozovatel parkové kavárny měl zkušenosti s podobným provozem a uměl zajistit vysokou úroveň zákaznického servisu,“ uvedl Jan Paparega, primátor města Mostu.

Kavárna je navržena na sezonní provoz, jak to bývá v parcích obvyklé. To znamená, že bude otevřená přibližně od konce dubna do konce září.

Odbornou a finanční podporu na obnovu parku Střed poskytuje Nadace Proměny Karla Komárka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *