Lidé si mohou symbolicky adoptovat nebo někomu darovat strom v parku Střed v Mostě

Zapište se do mých letokruhů a rozpumpujte zelené srdce Mostu: www.srdcemostu.cz

Park Střed v příštím roce projde dlouho očekávanou rekonstrukcí. Součástí obnovy parku je také výsadba 46 nových stromů. Lidé si nyní mohou nově vysazený strom nebo jeho části symbolicky „adoptovat“. Na výběr je 11 druhů stromů a několik variant podpory ¬– od listů, přes větve, kořeny až po celý strom včetně jeho výsadby. Dárce získá podle výše podpory certifikát, zápis na pamětní desku v parku nebo cedulku se jménem přímo u „svého“ stromu. Může ale také pořídit dárkový certifikát, a jeho prostřednictvím strom v parku nebo jeho část darovat někomu dalšímu.

Podpořit novou výsadbu stromů v parku Střed a následnou péči bude možné od 20. října 2021. Nadace Proměny Karla Komárka právě v tento den, který je Dnem stromů, spouští webové stránky, které vytvořila speciálně pro park Střed. Právě jejich prostřednictvím je nyní možné podpořit stromy v parku. Nadace Proměny tím chce ještě rozšířit finanční podporu pro město Most na obnovu parku Střed, která činí 25 milionů korun.

„Nadace Proměny si plně uvědomuje, jak důležitou roli v prostředí měst hrají stromy a zeleň vůbec. Zvláště v době klimatických změn. Mostecké zelené centrum prochází zásadní obnovou. Vyroste tady 46 nových stromů různých druhů. Nejvíce lip, javorů a dubů, zastoupen bude také jilm, habr nebo bříza. Výši příspěvku jsme odstupňovali podle toho, na jakou část stromů lidé budou chtít symbolicky přispět,“ přiblížila systém darování Petra Lepková Melingerová, ředitelka Nadace Proměny Karla Komárka.

Součástí této aktivity je také osvěta a vzdělávání veřejnosti o stromech ve městech. Nadace Proměny během této kampaně vysvětlí, proč se dnes města bez stromů neobejdou. Na darovacích stránkách srdcemostu.cz dárci najdou také podrobné informace o jednotlivých druzích stromů a řadu zajímavostí.

Podpora výsadby zeleně v parku Střed, kterou zastřešuje slogan „Zapište se do mých letokruhů a rozpumpujte zelené srdce Mostu“, začíná v půlnoci 20. října. Více informací najdete na darovacích stránkách: www.srdcemostu.cz.

Odbornou a finanční podporu na obnovu parku Střed poskytuje Nadace Proměny Karla Komárka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *