Park Střed oficiálně spouští vlastní webové stránky, přináší novinky o jeho obnově

Statutární město Most spustilo nové webové stránky s informacemi o obnově centrálního parku Střed https://parkstred.cz/. Stránky jsou rovněž optimalizované pro mobily či tablety. Nové webové stránky doplnily Facebookovou stránku Znovuzrození parku Střed a mají za cíl přinést občanům aktuální informace o fázích obnovy parku, plánovaných akcích a dalších novinkách.

“Naším cílem je potřebné informace o projektu zájemcům více přiblížit a nabídnout je na jednom místě. Chceme také zlepšit komunikaci s veřejností. Na stránkách je kontaktní formulář, prostřednictvím kterého nám mohou občané napsat své postřehy a dotazy nebo se přihlásit k odběru novinek,” uvedla Veronika Loucká, manažerka projektu Znovuzrození parku Střed.

Dosud město o aktivitách ohledně parku Střed informovalo prostřednictvím tištěných a on-line Mosteckých listů a Facebookové stránky @promeny.parku. “V tom budeme nadále pokračovat. Budeme také rádi, když se s námi lidé podělí o první dojem z nové webové stránky,” doplnila Veronika Loucká.

Své náměty a postřehy nejen k novým webovým stránkám parku Střed můžete poslat prostřednictvím kontaktního formuláře webových stránek nebo na e-mail park.stred@mesto-most.cz.

V současné době město Most připravuje architektonickou soutěž, která ukáže budoucí podobu parku Střed. Její vyhlášení je plánováno na letošní podzim. Jako podklady pro soutěž budou využity informace a podněty od občanů, které vzešly ze sběru dat a analýzy potřeb budoucích uživatelů parku.

Vítězný architektonický návrh by měl být znám na jaře 2020. Příprava projektové dokumentace bude trvat přibližně jeden rok, stavební a vegetační úpravy parku by se tedy měly rozběhnout v roce 2021. Slavnostního otevření se obyvatelé dočkají v roce 2022. Velká pozornost bude následně věnována také údržbě a rozvoji parku. Na obnovu parku Střed získalo statutární město Most odbornou a finanční podporu ve výši 25 mil. korun od Nadace Proměny Karla Komárka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *